Arrestohet kavajasi që masakroi fqinjin me thikë pas sherrit për jashtëqitjet e qenit

Katër ditë pasi masakroi fqinjin në Kavajë është arrestuar Rizan Aliu. Video e momentit kur Aliu godet me thikë duke e masakruar Besnik Çelmetën bëri xhiron e rrjeteve sociale, ndërsa familja e të plagosurit akuzoi policinë se e mbrojti autorin e ngjarjes.  Rizan Aliu u arrestua ditën e sotme.

Por si nisi sherri?

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e 17 shtatorit në lokalin e Aliut. Familja Çelmeta rrëfeu për Abcnews.al se shkak ishin bërë jashtëqitjet e qenit të Rizan Aliut dhe fakti që derdhte ujërat në dritaren e familjes së të plagosurit.

Pas disa debateve në distancë, Çelmeta i shkoi në lokalin e tij Aliut duke i kërkuar që të hiqte dorë nga veprimet që sollën përplasjen e fqinjve. Por sikur duket në video Rizan Aliu e qëlloi pa mëshirë duke e masakruar me thikë në cepin e lokalit, ndërsa më pas u largua i qetë.

Pas tre ditëve në spital, Besnik Çelmeta u largua për në shtëpi, ndërsa vëllai dhe djali i të plagosurit hodhën akuza në drejtim të stafit shëndetësor se e nxorën me plagë të lehta për të lehtësuar pozitën e autorit.

Djali i Besnik Çelmetës u shpreh mbrëmë për Abcnews.al se nëse shteti nuk do të reagonte për ta arrestuar do të merrte vetë hak.

 

The post Arrestohet kavajasi që masakroi fqinjin me thikë pas sherrit për jashtëqitjet e qenit appeared first on Abc News.