Champions League, Tirana mëson kundërshtarin në turin e parë kualifikues

Dinamo Tbilisi është kundërshtari i Tiranës në turin e parë kualifikues në Champions League.

Shorti i mundësi bardhebluve mbase kundërshtarin më të lehtë të mundshëm, në një kohë kur mund të përballeshin me Astana, Qarabak dhe Maccabi Tel-Aviv.

Sfide teke për kampionët e Shqipërisë, ku kanë mundësinë të kalojnë një tur në Champions, në të kundërt do të kalojnë në turin e dytë të Europa League.