Leku letër/ Brenda jahtit luksoz ku CR7 po kalon pushimet me familjen e tij…

Një verë me një mijë e një netë për Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez.

Me katër fëmijët ata po lundrojnë lart e poshtë Mesdheut në bordin e jahtit të ri dhe luksoz të familjes.

Image

Një apartament i vërtetë lundrues, ai që bomba e Juventusit ka blerë kohët e fundit, vendndodhja perfekte për të shijuar një festë me të gjitha komoditetet dhe larg syve të paparacëve.

Në brigjet italiane, Georgina me bikini jep pamje qiellore me forma të saja perfekte, të cilat nuk i lë pa reklamuar dhe nga jahti luksoz.

Image

Në shtrat me të brendshme me fëmijët, ajo tregon njërën nga pesë dhomat e gjumit të vendosura në jaht.

Image

Siç zbulon Corriere della Sera, secila prej tyre ka një banjo private, plus një e gjashta e jahtit është në dispozicion për mysafirët.

Përveç kësaj, ka akomodime dhe shërbime edhe për anëtarët e ekuipazhit.

Nga ana tjetër, në gjatësinë 27 metra me siguri nuk ka mungesë hapësire!

Në dhomën e madhe, familja mund të mblidhet dhe të shijojë pamjen nga dritaret e mëdha me pamje nga deti.

Image

Në mënyrë që të mos kursehet për pushimet Cristiano ka zgjedhur një model që mund të arrijë një shpejtësi lundrimi prej 24 nyje (rreth 44 km / orë) dhe që mund të përmbajë karburant të mjaftueshëm për udhëtime të gjata.

Çmimi? Nga lista e çmimeve, siç tregon Corriere della Sera, fillon nga 5 milion e 750 mijë euro.

Dhe nëse një gjë është e sigurt, është që Ronaldo me siguri nuk është lloji që  kursyen kur bëhet fjalë për rehati dhe luks.

Dhe në fakt ai nuk është i kënaqur: duket se ai tashmë po mendon të blejë një varkë më të madhe …

Image